Cumartesi, Ağustos 18, 2018

Çatınıza aktarma. Çatı Isı İzolasyonu, Çatı su izolasyonu yada çatı ısı yalıtımı, çatı su yalıtımı sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda çatınızı bir daha akmayacak şekilde yeniden çatı aktarma yaptırmak veya çatınızı tamir ettirmek istiyor iseniz çatı aktarma, çatı tamiri, çatı, cephe, sandviç panel, çelik çatı, çelik konstrüksiyon ve çatı izolasyon sektöründe Profesyonelçatı yapım hizmeti vermekte olan uzun yıllardan beri . Çatı sektöründe siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmemiz için kaliteli ve son teknoloji İzolasyon ve Yalıtım ürünleri ile ve kaliteli ve yüksek dayanımlı Çatı ve İzolasyon uygulama ilkesi ile kaliteli hizmet anlayışını ön planda tutmaktayız ve çatı ile ilgili bütün problemlerinize kalıcı İzolasyon çözümleri üretmekteyiz..Firmamızın çatı izolasyonu, çatı aktarma - çatı işleri ve çatı yapımı, İzolasyon ile ilgili her konuda sizlerin hizmetinizdeyiz.

Çatı Yapımı - Çatı Kaplama - Sandviç Panel - Çatı Tamiri - Çatı Yalıtımı - Çatı İzolasyon Sistemlerinde Berke Yapı Dekorasyon yılların tecrübesi ve İzolasyon Konusunda Uzmandır.
İzolasyon İşlerinde bilgi birikimi ile 21. yüzyıl çatı İzolasyon kimyasalları ile

Berke Yapı Dekorasyon daima hizmetinizdedir.

Seramik Üstü İzolasyon-Teras İzolasyonu

Çatı, balkon, teras, havuz gibi alanlarda seramikleri kırmadan , seramiğin rengini ve desenini değiştirmeden, seramik izolasyon malzemesinin uygulanması sonucunda suya karşı kesin çözüm ! Kullanılacak İzolasyon ve yalıtım Uygulaması yerine göre değişik izolasyon şartları göz önünde bulundurularak imal edilen ithal kimyasal izolasyon çatı su izolasyon malzemelerinin içeriiğinde bulunmakta olan özel su yalıtım formüllü kristal ve minareller , küçük liftler ile kaçak olan noktayı bulur ve hava ile temas ettiği halden itibaren kristalleşmeye başlar. Bu sayede uzun ömürlü ve kalıcı bir çatı su yalıtımı ile
çatı teras ve balkonlarda gerekli su yalıtımı yada Çatı onarımı sağlanır.Üzerinde yürünebilen fayans, seramik, taş, karo ve mermer kaplı balkon, teras, teras çatı ve her türlü alanlarda su sızıntısı ve rutubete karşı
kesin İzolasyon çözümleri sunmakta olan Firmamız. Her mekanda,her yapıda; seramik üzeri su izolasyonu sistemleri uygulamaktayız. Fayans, Seramik, Karo, Mermer, Granit su sızıntıları ve su izolasyonunda kesin çözüm.
Seramik fayans üzeri poliüretan vb şeffaf su izolasyonu gibi uygulamaları, Teras yalıtımı nasıl yapılır-Teras izolasyonu nasıl yapılır ? Teras izolasyonu malzemeleri - Teras izolasyonu detayları için firmamızla irtibata geçiniz.
NOT : Şeffaf (transparan) Çatı Su İzolasyon Malezemesi ile Teras ve Balkonlarınızın İzolasyon Uygulanan Bölümleri renkleri değişmeden Su izolasyonu yapılabilmektedir.

Çatı Tamiri - Çatı Aktarma

Ücretsiz keşfi ve Çatı Fiyatları Hizmetimizden yararlanabilmek için bize telefonla ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden mail yolu ile ulaşabilirsiniz. Mevcut yapılmış Sandwich panel, boyalı sac, atermit, alüminyum Çatılar -
kumlu membran çatı , çelik konstrüksiyon çatı,teras çatı vb. gibi sorunlu ve yağmurda su akıtan çatılarınızın tamirini ve onarımını profesyonel ekipleriyle ve malzemeleriyle gerçekleştirmekte olan firmamız hizmetinizdedir.
Bulunduğumuz mevsim çatılarınızın tamiri için en uygun zamanlardan birisidir.Zaman kaybetmeden kış ayları başlamadan çatı ile ilgili problemlerinizi kalıcı olarak çözmenin tek yolu bizi aramak..Su yalıtımı ve Su izolasyonunda kesin çözüm sunmaktayız !

 

>> Çatı aktarma uzmanlık ister Çatı Yapımında '' En Önemli Unsur İş Güvenliğidir ''

>> Çatı aktarmak işinde yaptıracağınız Çatı aktrama işi çatı aktarma Malzemesinin kalitesine göre alacağınız çatı aktarma fiyatları değişkenlik gösterebilir.

>> Çatı aktarma yapılıyorsa çatı aktarma yapılırken çatı şiltesi çatı yalıtımının vazgeçilmez bir yalıtım elemanıdır...

>> Çatı aktrama yaptırırken aynı zamanda Çatı Yalıtımı Yaptırarak Çatı izolasyonuyla %25 tasarruf Yapabilirsiniz.

>> Çatı yapımı, çatı aktarma ve çatı fiyatları hakkında ve Çatı Sistemleri ile ilgili keşif ve Çatı fiyatları için bizi arayınız .

 

Çatı aktarma ve çatı aktarmak bizim işimiz uzman kadromuzla deneyimli çatı ustalarımız tarafından profesyonel olarak kiremit çatı aktarma, shingle çatı aktarma, çatı su yalıtımı, Çatı izolasyonu, Çatı işleriniz yapılır. çatı aktarma malzemeleri geniş ürün alternatifleri sunmaktadır.Son Teknoloji Çatı malzemeleri ile Çatı akatrma hizmeti veriyoruz.

Çatı aktarma yapılırken nelere dikkat etmek gerekir ?

Çatılar Ancak çatı aktarmak işinde kullanılacak çatı malzemesinin ve yapı
bileşenlerinin, oluşturulacak çatının yapısına uygun olarak seçimi ve uygulaması konusunda diikatli davranmak gerekir. çatı aktarma işinde çatıda yoğuşma problemi olmasını engellemek için çatı yalıtımı yapılmalıdır.

Çatı aktarma işinde malzeme seçimi eğer çatı aktarma işi yapılacak çatı zeminin altında eğer osb çakılı değilse çatı aktarma yapılırken osb çakılarak yapılan çatı aktarma işi daha sağlıklı olur. çatı aktarma işinde kullanlan osb çatı zemininde kullanılan ahşapa göre suya ve neme karşı daha dayanıklıdır, çatı aktarma yapılırken çatı yalıtımı yapılırsa çatıda % 30 lara varan ısı kaybı çatı ısı izolasyonu sayesinde engellenmiş olur.

Çatı aktarma ve Çatı İzolasyonu, Çatı ısı İzolasyonu, çatı yapımı işlerinde yetersiz bilgi ve deneyim eksikliği nedeniyle ortaya çıkabilen problemler kısa ve orta vadede görüntü kirliliğine, maddi kayıplara ve yeterli olmayan çatı ısı yalıtım sorunlarına çatıdaki yetersiz çatı izolasyonundan dolayı çatı kaynaklı ısı kayıplarının oluşumuna neden olmaktadır 

*Çatı nedir, çati nasıl yapılmalı, çatı tamiri nasıl yapılır çatı yapımında nelere dikkat etmek gerekir ? Çatı ile ilgili tüm sorularınızın cevapları burada........

*Çatı problemlerini asgariye indirmek açısından, çatıların, yapımında ve çatı malzemlerinin detaylandırılmasında göz önünde bulundurulması gereken özellikler, çatıların yapımı aşamasında doğru çatı malzemeleri ,çatı kaplamları ve doğru uygulama yapılmalıki sonradan çatılarımızda telafisi zor ve maliyetli durumlarla karşılaşmayalım.

*Çatılar, toplam yapı maliyetinin % 2-4 gibi ufak bir bölümünü oluşturdukları halde, yapıların kullanıılmaya başlamasıyla birlikte :Çatılar karşılaşılan yapısal sorunların ve şikayetlerin yaklaşık olarak % 90'lık kısmını oluşturmaktadırlar.

*Çatılarda hatalı uygulamalar sonucunda:çatı kaplama ve çatı iyileştirme çalışmaları için harcanacak maddi kayıplarda, yeni çatı sistemleri yapılmış kadar bir maliyet getireceği de unutulmamalıdır.

*Günümüz gelişen yapı teknolojilerinde Çatıcı malzemesi üreten firmalar çatı yapımı ile ilgili 21. yüzyıl teknolojilerini AR-GE Labratuarlarında Çatı malzemelerini seri üretime geçmeden önce Çatı su yalıtımı, çatı ısı yalıtımı ve çatı izolasyon ürünlerini çeşitli testlere tabi tutulduktan sonra çatı malzemeleri seri üretime geçmektedir. Çatı İzolasyonunda kesin ve kalıcı çözümler sunmak amacıyla çatı sistemi çözümleri ve detay ürünleri sürekli geliştirilmektedir.

*Bu nedenle çatılarda uygulayıcı çatı sistemi bileşenlerinde birisi eksik kullandığında veya bazı sebeplerle çatı sistemi içinde değişikliğe gidildiğinde çatıdaki olumsuz sonuçlar yapılan çatıcılık işinin kalitesini etkilemektedir.

*Çatılarda gerek çatı malzemeleri gerekse çatı uygulamaları içerisinde bu tip üretim yapan firmaların ve uygulamaların değerlendirilirken bir bütün olarak ele alınması gerekir. çatı tamiri yada çatı aktarma yapılacaksa alternatif ve detaylı çatı çözümleri üzerinde durulmalıdır.

*Yapılarda ısı kaybının yaklaşık % 25 lik kısmı çatılardan meydana gelmektedir.

Isınan hava yükselir ve çatıdan dışarıya kaçmaya çalışır.

Bu nedenle çatı sistemlerinde öncelikle çatılara mutlaka çatı yalıtımı yapılması gerekir.

• Çatıcılık, sıradan önemsiz bir yapı elemanı olarak görülür ve kalifiyesiz işçiliklerle biçimlenirse telafisi zor ve maliyetli olan sonuçları da beraberinde getirir. Çatılarda Karşılaşılan detay ve yanlış malzeme kullanımından doğan hatalar, bazen yapı güvenliği açısındann insan hayatını tehdit ederken; bazen de yanlış
yalıtım uygulaması açısından yetersizlikler gibi parametrik hatalar yapı kullanıcılarının ekonomisini,sağlığını,vede konforunu
olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

 

ÇATI ONARIMI YADA ÇATI AKTARMA İZOLASYONU YAPTIRACAKSANIZ

 

1)Çatılarda yalıtım ısıya karşı yapıldığı gibi suya karşı da çatımızda çatı izolasyonu yapılması gerekir.

2)Çatıcılık işini yapacak olan çatı ustasının, soğuk ve sıcak çatı kavramlarını bilmeli,çatı örtü malzemelerini iyi tanımış olmalı vede yalıtım konusunda bilgili ve deneyimli olmalıdır.

3)Çatı kaplama ve örtü malzemelerinin özelliklerini çok iyi tanımalı, çatı uygulamalarındaki pratik bilgilere sahip olmalıdır.

4)Önceleri galvanizli sacdan, günümüzde ise daha çok PVC malzemeden imal edilen çatı oluk sistemleri yine çatıcının tecrübe ve bilgisi içinde yer almalıdır

5)Ayrıca, çatıcılık işinin her kademesinde yer alan teknik elemanların “Önce iş güvenliği” anlayışıyla özellikle yüksekte çalışmaya karşı iş sağlığı ve güvenliği eğitimi almış olmalıdır.

6)Çatı tasarımı ve uygulamasında teknolojik gelişmelere bağlı her türlü yenilikler ve detay çözümlerin aktarılmasının ve çatılarda yalıtımın ne denli önemli olduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerekir.

7)Çatılarda yalıtım malzemesi olarak kullanılacak ürünlerde ısı iletkenlik katsayısı önemlidir. Bu sebeple,çatı malzemelerinin iletkenlik katsayısı ne kadar küçük olursa çatılarda o kadar iyi bir çatı yalıtım özelliğine sahip olur.

8)Kullanılmayan çatı aralarında döşeme üzerine uygulanacak çatı yalıtım malzemeleri daha çok camyünü esaslı olmalıdır. Cam yünü esaslı çatı şilteleri ve rulopan tipi malzemeler çatı malzemeleri grubunda yer almaktadır.

9)Çatı şilteleri, kullanılmayan çatı aralarında döşeme üzerinde kullanılan bir üründür.Çatı şilteleri, kullanılmayan çatı arası ısı yalıtımında döşemeye serilmek suretiyle uygulanır. Çatı şiltesi yük taşımayan düşük yoğunluklu bir malzemedir. Bu bakımdan çatı izolasyonu için çatı arasına serildikten sonra üzerinde yürünülmemelidir ve üzerine ağırlık konulmamalıdır.Rulopan her iki yüzü sarı cam tülü kaplı camyünü şilte olup kullanılmayan çatı arası ısı yalıtımında döşemeye serilerek kullanılan bir malzemedir.Çatı Rolopan malzemesi üzerine yük gelmeyen yatay uygulamalarda, kullanılan çatı aralarının mertek aralarında da kullanılabilmektedir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çatı nedir ve çatı izolasyonu nasıl yapılır ?

Çatı nedir:Yapıların üst kısımlarını komple yada kısmi olarak kapatmaya yarayan, yapıları su,nem hava koşulları, rüzgar gibi dış etkilerden koruyan iç içe geçmiş su geçirmez malzemelerden üretilen her çeşit yapıya çatı denilir .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--Çatı tamiri ve çatı izolasyonu yaptıracaksanız aşağıdaki çatı izolasyon önerilerimizi mutlaka okuyunuz.

--Çatı tamiri yaptıracaksanız önce doğru tespit ve doğru keşif yaptırılmalıdır...

--Çatı malzemeleri doğru seçilmiş ve garantili ürünler olmalı çatı kaplamaları için standartları olan ürünler kulanılmalıdır.Merdiven altı imalat diye tabir edilen kalitesiz çatı malzemelerinden kesinlikle kaçınınız.

--Çatı izolasyonu tam ve eksiksiz yapılmalıdır kaliteli ve standartları olan çatı malzemelerinin kombine kullanımıyla ancak doğru çatı yalıtımı ve izolasyonu sağlanmış olur.

--Çatı şiltesi mutlaka çatı tamiri yada çatı onarımı yapılacak satıhlara uygulanmalıdır.

--Çatı şiltesi çatılarda kullanılırsa çatınıza yüksek oranda ses ve ısı yalıtımı sağlar.

--Çatınızda çatı şiltesi kullanılırsa yangın güvenliği sağlar yanmaz ( A sınıfı çatı şilteleri yanmama özelliğine sahiptir)

--Çatınızda izolasyon uygularsanız çatıda %25 oranında yakıt tasarrufu sağlarsınız çatı izolasyonu dış cephe mantolama kadar önemli bir yalıtım elemanıdır.

--Çatıda kullanılacak çatı şilteleri mutlaka DIN 4102VE TS 1263 A sınıfı Yanmaz malzemeler standartında olmalıdır.

Çatılarda yalıtım nasıl yapılır ?

Çatılarda “yalıtım” ısı ve su yalıtımı çözümleri birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Çatılarda yapılan ısı yalıtımı uygulamaları, enerji tasarrufunun yanı sıra, yoğuşmayı (terlemeyi) önlerken, su yalıtımı uygulamaları da yağış sularının yapıya ve çatıya zarar vermesini engelleyerek bir bütün oluşturur.

Eğimli çatılarda su yalıtımı, çatı örtüsü altına su yalıtım örtüleri serilerek veya çatı örtüsü olarak güneşin ultra-viole ışınlarına dayanıklı çatı yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılır.

Yalıtımı ve çatı izolasyonunu aşamayan su, dere ve yağmur suyu drenaj (tahliye) boruları vasıtası ile çatıdan uzaklaştırılarak çatı yalıtım uygulaması tamamlanır.

Teras çatılarda ise suyun yönlendirilmesi için, önce bir eğim betonu dökülür. Uzman firma tarafından yapılan tespitlere bağlı olarak çatıda su ve ısı yalıtımı uygulamaları yapılır.

Çatı onarımı yapılırken mutlaka havalandırma ve baca kenarlarıda gerekli yalıtım ve izolasyon yapılmalıdır.

Çatı denilince eminizki bu konudan en fazla muzdarip olanlar: Çatı katı, teras çatılarda ve Dairelerin en üst çatı katlarında oturan ev sahipleri ve kiracılarıdır.Sizleretavsiyemiz çatı tadilatı yada çatı imalatı yapılırken yada onarılırken kaliteli ve düzgün çatı malzemeleri kullanmanızı ve bu işi yapacak olan firmanın çatı tamiri konusunda ehil ve tecrübeli bir çatı firması olmasını tavsiye ederiz.

İletişim Bilgileri

Berke Yapı DekorasyonArifiye Mah. Mustafa Kemal Atatürk Cad. No/18-B Tepebaşı/ESKİŞEHİR
Tel : +90 (553) 401 84 00
Email: info@berkeyapidekorasyon.com

Sosyal Medya'da Biz
Scroll to top